Tokyo Disneyland ve Tokyo DisneySea

Japonya’ya sehayat edecekler için tavsiye edilen yerler arasında Disneyland ilk sıralarda yer almaz. Ancak, vaktiniz ve ayıracak bütçeniz varsa, daha önce de Disneyland’a gitmemişseniz kesinlikle listenizde olması gereken yerlerden biri olmalıdır. 

İlk soru yeterli vaktim var mı? Eğer Tokyo için 2 günden fazla vaktiniz varsa, bir tam günü ayırabilirsiniz. Elbette bu sizin önceliğinize bağlı. Tarih ve kültürü seven biriyseniz Disneyland’a gitmek hoş görünmeyebilir. Veya Ömür Akkor gibi Japon lezzetleri tatmaya gelmişseniz Michelin Yıldızlı Restoranları keşfedebilirsiniz. Ama eğlence seviyor, daha önce de Disneyland veya DisneySea’yı görmemişseniz bu yazı sizin için.

Hangisini tercih etmeliyim? Disneyland ve DisneySea’yı ne yazık ki aynı gün bitirmeniz pek mümkün olmayacaktır. Bunun için ikisinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Daha önce Disneyland’ı görmemişler ve çocuklu aileler için bence ilk tercih Disneyland olmalıdır. Daha önce başka bir ülkede Disneyland’ı ziyaret etmişseniz ve çocuğunuz yoksa (özellikle gençlerin seveceğini düşünüyorum) DisneySea’yı görmelisiniz. Bir de Disneyland’ı görmemiş ama ben daha çılgın eğlenceleri seviyorum diyenler de DisneySea’yı tercih etmeli. 

Ulaşım: 

Bence ulaşımdan önce hava durumunu kontrol edin. Yağmurlu veya aşırı sıcak havalar için Disneyland pek tercih edilecek bir alternatif olmayacaktır. Uygun hava koşulları varsa,trenle JR Hattı üzerinden Tokyo İstasyona oradanda Maihama istasyonuna trenle gidebilirsiniz. Veya Hava Limanı, büyük istasyonlardan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. (Bence trenle gitmek daha hızlı, otobüsle daha kolay, konforlu)

Bilet satın alma ve ücreti: 

Biletinizi girişte satın alabilirsiniz. Yetişkinler için ücret 7400 Yen, Jonior kategori için (12/17 yaş) 6400 Yen, çocuklar için (4/11 yaş) 4800 Yen. Biletlerle tüm gün içerideki tüm aktivitelere katılabilirsiniz. Sıralara girmemek ve daha hızlı faydalanmak için ekstra ücret ödeyerek gününüzü daha iyi değerlendirebilirsiniz. 

Unutmayın!

Disneyland veya DisneySea’ya gitmeden önce internet sitesinden etkinlik takvimi alıp o zamana özel etkinlikleri kontrol etmeyi, krokiden gideceğiniz yerleri önceden seçip, eğlence planınızı yapmayı, hangi yiyeceklerin size uygun olduğunu kontrol etmeyi unutmayın. Bunların tamamını Disneyland’ın kendi sitesinden (buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz) yapabilirsiniz. 

İyi eğlenceler.. 

 

 

 

 

 

 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *