Japon Kadınlar Güzel mi?

Japonlar Güzel Mi?

Daha önceki yazımda Japon erkeklerden bahsetmiştim. Japon erkekleri klasik güzellik anlayışının dışında olduğu için çok yakışıklı bulmadığımı dile getirmiştim. Ancak Japon kadınlar için farklı bir algı söz konusu. Öncelikle Japon kadınların çok güzel olduğunu düşünmüyorum.. Uzun bacaklar, sarı sırma saçlar, mavi gözler olmadığı için güzellik algısının dışında ancak Japon kadınların dünyada popüler olmasının başka bir nedeni var: Sevimli olmaları. Evet Japon kadınlar klasik güzellik algısının dışında ama giyim kuşam, hal ve tavırları ile sevimli kategorisi ile oldukça popülerler. Ben de Japon kadınları hakkında biraz yazmak istiyorum.

Öncelikle yaşı kaç olursa olsun Japon kadınların elegant olduğunu düşünüyorum. Bakımsız Japon kadını bulmak oldukça güçtür. Gerçi Japonların erkeği de bu konuda kötü değil. Japonya’da kirli ayakkabılı, yırtık pırtık eski elbiseli veya ter kokan birini görmek çok mümkün değil. Bu durum hem erkekler hem de kadınlar için geçerli.

Kadınların büyük bir çoğunluğu oldukça bakımlılar. No make up tarzında mutlaka make upları vardır, elleri bakımlıdır ve temiz, tertipli giyinirler. Toplumun büyük çoğunluğu zayıf olduğu için de göze hitap ediyorlar.
(Gerçi bu durum sanıldığı gibi sağılıklı değil, dünyadaki en yüksek anoreksiya bu ülkede olduğunu da hatırlatmak isterim.)

Konuşurken sesleri çok yüksek değildir, yemek yerken peçetelerini sererler, çantaları vs hep markadır. Kendilerine bakarlar. Parfüm kullanımı yaygın değildir ama güzel kokarlar /erkekleri için de aynı şey geçerli.

Ufak tefek ve nazik görünümleri ile Japon kadınlar oldukça sevimli buluyor ama Japon kocaların karılarından epey korktuğunu ve evde kadının borusunun öttüğünü söylemek isterim. Hatta evin tüm para idaresi kadınlar tarafından yapılır. Erkekler çalışır, parayı kadın alır ve eşine harçlık verir. Bununla ilgili bir sürü komik hikaye var. Yaşlı başlı amcalar haftalık harçlığı bittiği için arkadaşlarından borç ister, hatta bir polis tapınaktaki paralardan 1 dolar çalmıştı kahve almak için, eşi para vermiyormuş :)

Ancak Japon animelerinde gördüğümüz Japon kadını imajı ile oldukça farklıdır.

1 Numara Japonya’nın en güzel kadını

Sasaki Nozomi (Model/Oyuncu) 33 Yaşında

Sasaki Nozomi

2 Numara

Satomi Ishihara (Oyuncu) 34 Yaşında

Ishihara_Satomi

3 Numara Aragaki Yui (Oyuncu/Şarkıcı) 33 Yaşında

Aragaki Yui

4 Numara Kanna Hashimato (Oyuncu/Şarkıcı) 22 Yaşında

Kanna Hashimato

5 Numara Hirose Suzu (Oyuncu) 23 Yaşında

Hirose Suzu

Bonus Namie Amuro (Şarkıcı) 44 Yaşında

Namie Amuro

Bence çok egzotik bir güzelliğe sahip ve yolda görebileceğiniz sıradan bir yüze sahip değil. Ben çok beğeniyorum. Evet hiçbiri yaşını göstermiyor, genetik olarak şanslı bir millet ama kendilerine de bakıyorlar, bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur 😛 Malum Japon kozmetik ürünleri dünyanın her tarafında kullanılıyor.

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *