Ameyoko Alışveriş Caddesi

 

Asıl adı Ameyayokocho olan ama Ameyoko diye kısaltılan cadde yabancıların uğrak yerlerinden. Ueno Parkına gitmişseniz görülecek yerler listesine girebilecek bir çeşit pazar diyebiliriz. Kıyafetler, spor malzemeleri, çeşit çeşit japon yiyecekleri ve balıklar.. 2. Dünya savaşından sonra gelişen pazar, Amerikan askerlerine birşeyler satmak, almak gibi amaçla kullanılıyormuş başlarda.  Burada pazarlık da mümkün. Ben hiç yapmadım ama yapılabiliyormuş :) 

Akşam saatlerinde sushilerin, hazır yiyeceklerin fiyatları yarı yarıya kadar düştüğü için çok da kalabalık oluyor.
Hemen bütün asya dillerini duyabilirsiniz burada. Japonya’ya göre çok yabancı bulunduğu için çantanıza dikkat edin derim. Normalde çantanızı  açık bıraksanız, erkesi gün alsanız birşey eksilmez ama turistlerin çok olduğu yerlerde biraz daha dikkatli olmakta fayda var. 
Yemekleri

Hind, Tayland, Kore yemekleri de bulabileceğiniz bir cadde. Bol bol kebapçı da var. Başka bir ülkeye gidip kendi ülkesinin yemeğini yemeyi tercih edenlerdenseniz tabi 😛 Bence yeni lezzetler denemek için iyi bir fırsat.. Bolca salaş mekan olduğu için fiyatlar da oldukça uygun.. Takayoki, okonomiyaki, yakitori, sushi, gyudon gibi Japon yemekleri de yiyebilirsiniz elbette. 

 

Marishiten Tapınağı

 

Buraya kadar gelmişken tapınak ziyareti de yapabilirsiniz. 17. yüzyılın ortalarında kurulmuş bu tapınak Ameyoko’nun aksine nispeten sakin ve huzurlu denilebilir. 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *