Tokyo Hükümet Binası

hukumetbinası

Shinjuku bölgesinde bulunan 48 katlı Tokyo Hükümet binasıdır.  Tokyo’yu 360 derece görebileceğiniz nadir güzel hatta harika bir manzaraya sahip bir yer olması da cabası.. . Skytree ya da Tokyo Tower’a göre de oldukça sessiz olması cazibesini artırıyor. Çok defa gitmiş olmama rağmen hiç sıra görmedim.. Birkaç dakika da bu harika manzaraya ulaşabiliyorsunuz. Odaiba, Yohohama, Fuji San, Tokyo Tower, Skytree gibi şehre ait tüm önemli yapıları da görmeniz mümkün. Akşamları saat 11’e kadar açık olduğu için gece de gündüz de ziyaret edebilirsiniz en güzel tarafı da tamamen ücretsiz olması :) Unutmadan söylemek gerekirse haftada bir gün kapalı olduğu için hangi günler ziyaret edeceğiniz gün internet sitesinden kontrol etmenizi tavsiye ederim. 

hukumetbinası3
Skytree

Nasıl Gidilir? Shinjuku istasyonuna 10 dakika ama Nishi Shinjuku’ya da gidebilirsiniz. Hükümet binasını dışarıdan da izlemenizi tavsiye ederim. Oldukça görkemli yapısıyla sizi etkileyecektir. Giriş kapısındaki yönlendirmelerle asansöre ulaşıyorsunuz. Burada görevliler size yardımcı olacaktır. Ardından asansör yaklaşık 1 dakikada 45. kata yani yerden 202 metre yüksekliğe çıkarıyor. Burası bir daire gibi olduğu için gittiğiniz yerlerde şehrin önemli noktaları hakkında bilgi haritası da bulunuyor. Yerel tatların satıldığı sergi hemen her zaman açık oluyor. 45. katta  kafe/restoran ve hediyelik eşya dükkanı da var. 

hukumetbinası3
Opera Binası
hukumetbinası1
TokyoTower

(132 Posts)

3 thoughts on “Tokyo Hükümet Binası

    1. Fatma Post author

      Ahmet bey teşekkürler. Tokyo Camiisi hakkında yazmamış olduğumuzu fark ettim, bugün yazmaya başladım, yarın bir problem çıkmazsa ekleyeceğim.. :)

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *