Sagami Gölü

Takao Dağı’na daha önce çıktığımız için, güzergahta küçük bir değişiklik yapmak istedik. Bunun için çok uzak sayılmayacak Sagami Gölü’nü birinci varış noktası yaptık. Trenden indikten sonra göl belki bir ya da iki dakika. Tokyo ile Yokohama arasında bir yer ama trenle sadece bir saatte gidebiliyor. Göl kocaman olması ve rengi ile kendine çekiyor sizi. Sonradan öğrendim ki bu göl yapay bir gölmüş.

Sagami1

Vakti olanlar ve keyif çatmak isteyenler tekne kiralayabilir, hatta balık tutabilir. Fiyatlar da oldukça makuldu. Ama göl kano sporcularının uğrak yerlerinden biriydi. Biz oradayken orta okul öğrencileri kanolarını hazırlıyorlardı. Bir dip not düşmek gerekirse küçük yaşlarda Japon çocuklar kız erkek ayrımı olmadan birlikte yarışıyorlar. Bu benim çok hoşuma gitti. Kanocular da birlikte yarışıyordu

Segami
Kanolarını hazırlayan sporcular

Yaz mevsiminde gittiğimiz için heryer yemyeşildi. Göl, ağaçlar… yeşilin her tonu.. Ama baharda etraf sakura ağaçları ile doluymuş. Hep söylüyorum Japonya ilk baharda güzel.. İlkbaharda gelemiyorsanız sonbahar da çok güzel.. Yaz çok sıcak ve nemli olduğu için gezmek için ideal değil. Ama Sagami’ye yaz mevsiminde de gelebilirsiniz çünkü biraz daha serin. 

IMG_7737

 

sagami3
Mojimidai’ye doğru giderken..

Sagami’den Takao’ya gittiğiniz alan orman. Aslında bir tema park gibi. Dağ bisiklet kursları, köpek parkları, kamp alanları… ne isterseniz var. 

Bir de aralık ve ocak ayında illumination gösterileri oluyor. Burası da 4 milyon led ışıkla görsel olarak çok zengin hale geliyormuş. Kışın gelmek ister miyim bilmiyorum ama aklınızda bulunsun :) 

Sagami’den önce Mamijidai’ye gittik ve orada obentomuzu yedik. Oradan da Takao’ya geçtik.  Uzun ama keyifli bir parkur. Takao hakkında detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayın

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *