Takao Dağı

Takaoteleferik

Tokyo şehir merkezinden yaklaşık 1 saatlik rahat bir tren yolculuğu ile gidilebilecek harika bir yürüyüş parkuru Takao Dağı. Hachioji şehrinde. Daha önce söylemiş miydim bilmiyorum ama Tokyo’nun sınırı yok denebilir. Hachioji de bir şehir ama farklı bir şehir gibi değil de bir ilçe gibi :)

Neyse buraya özellikle trekking için gidilecekse sonbaharda yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü sonbaharda envai çeşit kırmızı yaprakları görmek mümkün. Ayrıca Nisan ayında da Sakuraları izleyebilirsiniz.

599 metrelik Takao Dağında 7 farklı parkur bulunuyor. Biz çıkarken en zor parkuru, inerken de en kolay parkuru tercih etti. Çıkmak yaklaşık 80/ 90 dakika sürüyor. Sırt çantanıza havlu, yedek t shirt ve su almanızı öneririm. Kan şekeri düşenler için de onigiri gibi hafif atıştırmalık alabilirsiniz.  Ben tembelim uğraşamam böyle şeylerle derseniz de teleferik var :)

biz inişin bir kısmında teleferik kullandık, harika doğayı izlemek için..

Güzel bir günde iseniz Fuji San (Fuji Dağı) ı da görebilirsiniz. Hatta Tanzawa dağları ve Shinjuku’yu da. Tanzawa ve Fuji Dağı manzarası için Japon Alpleri diyorlarmış.

 

Yürüyüş boyunca geçtiğiniz bölgelerdeki ağaçlar, çiçekler ve hayvanlar hakkında da bilgiler bulabilirsiniz. bin 200 den fazla bitki, yaban domuzu, maymunlar ve çok çeşitli böcek türleri ile doğa meraklılarının ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.

 

Buraya kadar gitmişken

Takao 599 Müzesi (detaylı bilgi için buraya tıklayın)

Yakuo Tapınağı’nı da ziyaret edin.  Detaylı bilgi için buraya tıklayın

Takaoteleferik
Teleferik manzarası.. Bir de otobüs benzeri bir araç var onu da kullanabilirsiniz. Özellikle yürüyüş yapmayı sevmeyenler ya da sağlığı elvermeyenler için tavsiye ederim..
Takao4
Uzun merdivenlerin sonunda dinlenebileceğiniz bir alan var ama bu merdivenler bitinci zaten zirvedesiniz
Takao1
Yol boyunca budalar ve tapınaklar karşınıza çıkabilir..
Takao3
Japon yaşlıları evde oturayım demiyor. Bir grup çiçekleri incileyen yürüyüşteydi.. Bu amca da o gruptan biri..
Takao7
Çıkılabilecek yollar.. En uzun yol engebeli, ırmakların ve ağaçların arasından geçen 3,5 km bir yol..
Takao6
Asma köprü..

Takao2

 

 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *