Japon Şampuanları Nasıl?

Tsubaki 1

Japonya dünyanın en önemli ve en iyi kozmetik üreticilerini de barındıran bir ülke. Burada insanlar kişisel temizlik ve bakımlarına gerçekten çok önem veriyorlar. Hayatlarının en önemli parçalarından biri bu. Diğeri de çamaşır yıkamak :) onu da başka bir yazıda detaylı anlatacağım.

Japonya’da yaşamaya başlamadan da Japon kozmetik ürünleri kullanıyordum herkes gibi. Ama şimdi kullandığım şampuanımla yani Shiseido’nun Tsubaki şampuanıyla Yasu sayesinde tanıştım. Bana hediye olarak getirmişti. O gün bu gündür hiç değiştirmeden ve çok severek kullanıyorum.  Ben kırmızı olan versiyonunu kullanıyorum. Parlak saçlar için bu şampuanı öneriyorlar. Şampuanın en güzel yanı harika kokusu. Saçlarınızı sabah yıkıyorsunuz, akşama kadar bu koku kalıyor.Zaten Tsubaki kamelya demek. Yani saçınızdaki koku bi çiçeğin kokusu.  İçinde bu kamelya çiçeğinden elde edilmiş yağlar, e vitamini ve protein bulunmaktaymış.  Ayrıca bir de aynı markanın saç suyunu kullanıyorum. Duştan çıktıktan sonra saçlarınız hafif nemli iken kullandığınız bu ürün gerçekten kuru saçlar için harika. Daha önce defalarca saç bakım yağları kullandım ama hiç bu kadar etkili bir ürün görmemiştim. Saçınız kamelya çiçeği gibi kokuyor, yumuşacık oluyor ve kuruluktan eser kalmıyor.

Japonya’ya bir biçimde yolu düşenler ya da Amerika gibi Japon market olan ülkeler için Shiseido markalı ürünlerde genelde İngilizce etiket olduğunu söylemekte fayda var. Ama ne olur ne olmaz.. Şampuan: (Shanpu-シャンプー) ve saç kremi (Kondishonaa/ コンディショナー) üzerine bakıp alabilir ya da sorabilirsiniz. Tsubaki 4 Tsubaki 3 Tsubaki 2 Tsubaki 1

 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *