Wadabori Park

Wadabori Park2

Sakura sezonu olduğu için civardaki park, bahçe ne varsa gezmek istedik. Wadabori Park da Sakura duraklarımızdan biriydi. Bence trekking yapmak için iyi bir park. Ilk defa Hanami yapan insanları burada görmüştüm. (Hanami hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın)

Zenpukuji Nehri selden sonra minik havuzlar oluşturmuş. Işte bu nehri iyileştirme çabaları sırasında 1960’lı yıllarda bu parkı kurmuşlar. Kızılçam, meşe, ginko, snowbell, açelya gibi envai çeşit ağaç bulmak mümkün.

Fotoğraf çekmek için de güzel bir Park. İçinde 12 köprü olan Wadabori Parkı 260 bin metre kare alan üzerine kurulmuş. .. Elbette burada bir çok yabani ve egzotik kuş da görebilirsiniz :)

Eğer ailecek sakura izlemek istiyorsanız en iyi yerlerden biri çünkü diğer yerlere göre daha sakin. Ayrıca içerisinde restoran ve yapay balık tutabileceğiniz bir yer var. 700 yen verip olta ve yem alıp ailecek balık tutabilirsiniz. Tüm gün sakin, huzurlu ve ailenizle geçirebileceğiniz doğa ile baş başa Wadabori Park. Daha ne olsun?

Nisan ayı boyunca ormanın verdiği huzur, nehir ve sakuraların keyfini yaşayıp vaybeee ne yapıyordum ben bunca yıl diyebilirsiniz.

Omiya Hachiman denilen küçük bir tapınağı da ziyaret edebilirsiniz.

Ama Sakuraları izlemek için ya da eş, dost, sevgili.. ile vakit geçirmek için benim favorim inokashira Park.. (Detaylı bilgi için burayı tıklayın)

IMG_9819
Japonlar balık tutmaya bayılıyor. Yasu da çok sevdiği için gittiğimiz yerdeki fırsatları kaçırmıyor. Balıkları tutup, tekrar havuza atıyorsunuz :)
Wadabori Park 1
Sakura izlenebilecek diğer mekanların aksine Wadabori Park sakin.. Hatta benim gördüğüm en en huzurlu Sakura izlenebilecek yer..

IMG_9822

 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *