İnokashira Park

IMG_9866
Inokashira Göleti’nin bulunduğu ve bir çok tanıtım fotoğrafında harika sakura fotoğraflarının bulunduğu harika park. Tarihi 1918’lere kadar dayanan Inakashira Park 383 bin metrekare alana kurulmuş. Japonların Hanami için seçtikleri parklardan biri.. Sakura sezonunda iğne atsan yere düşmeyecek kadar kalabalık olmasına rağmen bir okadar huzur veriyor ve dinginleştiriyor insanı..
 
 
Her yıl nisan ayı içiresinde Kichijoji Müzik Festivali de düzenleniyor. Festivali izlemek tamamen ücretsiz. Şanslıysanız kocaman balonların yapıldığına  da tanık olabilir. balonların içinden geçmeyi denerken patlatabilirsiniz :)
 
Yakınlarda bir tapınak var mutlaka ziyaret edin. ookunitamajinja hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayın.
 
Ayrıca Ghibli Müzesi de özellikle anime severlerin ilgisini çekecektir. Detaylı bilgi için buraya tıklayın. (Çok yakında)
 
 
Biz Yasu ile sakin, kalabalık olmayan yerleri tercih ediyoruz. Daha önce de söylediğim gibi Inokashira Park çok kalabalık. Japonya’ya dair deneyim, insanları izlemek için harika.. Ama daha huzurlu, romantik, sakin, sessiz bir yer istiyorsanız Wadobori Park’ı tavsiye ederim. Dataylar için buraya tıklayın.. inokashira park
IMG_9865 IMG_9869
 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *