Inokashira Hayvanat Bahçesi

Inokashira Park’ı anlatırken buralara kadar gelmişseniz mutlaka ziyaret edin dediğim yer..
 
Japonya’da çok fazla hayvanat bahçesi var. Bir çoğu da botanik park olarak yapılmış. Özellikle küçük çocukları olan aileler için güzel bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Ben hayvanat bahçelerini küçüklüğümden beri pek sevmemişimdir. Gititğim bir çok ülkede de ne hikmetse ziyaret ettim. Avrupa’da bir çok hayvanat bahçesini isteğim dışında gördüm. Benim ilgimi genellikle pek çemkedi.  Japonya’ya gelene kadar. Ilk gördüğüm hayvanat bahçesi çok da büyük olmayan Inakashira Parkı Hayvanat Bahçesi idi. Sincaplar, ördekler, kuğular, Amur kedisi..  bir çok hayvanı görmek mümkün. 400 yen karşılığında ziyaret edilebiliyor. 12 yaşın altındakiler için ücretsiz.
 
Inokashira park bence çok sevimliydi. Çünkü Japonya’ya ait bir sürü hayvanı görmek mükmün. Mesela Mandarin Ördeği. Türkiye’deki hayvanat bahçelerinde görmek ne yazıkki mümkün değil. Japonya’da bile 2000 çift kaldığı tahmin ediliyormuş.
Bir tür keçi olan Japon Serow’u da ilk defa gördüğümü söylemeliyim. Koruma altına alınmış bir hayvanmış Japanese Serows.
 
Daha sonra Tama Zoo’yu görünce buranın küçük bir yer olduğunu anladım ama yine de mutlaka sizin de ilginizi çekecektir. İlk defa gördüğüm hayvanların ardından aa! aaa! diye etrafı şenlendirdiğimi de kabul ediyorum :) Tama Zoo hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayın.
 
Detaylı fotoğraf ve videoları Tama Zoo’da yayınlayacağız.. :)

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *