Japonya’da Ucuz Otel

Görseldeki oldukça lüks olanı belirteyim.

Japonya’da konaklamak istediğinizde karşımıza büyük bir yelpaze çıkıyor. Bu fiyat ve nasıl bir deneyim yaşamak istediğinize göre değişebilir bir durum. Mesela benim için hijyen çok önemli. Her yerde geceyi geçirmek istemem. Ama bütçeniz sınırlı ve nispeten daha az seçiciyseniz endişe etmeyin derim.

Kapsül Otel 

Görseldeki oldukça lüks olanı belirteyim.
Görseldeki oldukça lüks olanı belirteyim.

 

Bir yatağın kapladığı alandan daha fazlasını beklemeyin. Yatağın üzerinde oturabilir ama ayağa kalkamazsınız. Tıpkı resimdeki gibi. Lokasyon ve geldiğiniz tarih çok önemli ama uygun fiyata kapsül oteller bulabilirsiniz. Temizlik açısından bir sıkıntısı yok. Hatta televizyonunuz bile var odanızda. Tüm gün gezerim sadece uyumak için merkezde uygun bir yer arıyorum derseniz iyi bir seçenek. Bir de ilginç bir deneyim. Banyo, tuvalet, çamaşırhaneler ortak olan ama temiz ve düzgün olmasından dolayı yabancılar için oldukça popüler. Bir geceyi kapsül otele ayırın derim. Not: Bence çocuğu olan aileler için uygun değil :( 

Onsen

 

Onsenlerin dinlenme odaları. Battaniye, yastık vs de mevcut. Zaten içerisi her zaman sıcak oluyor yeterli gelecektir.
Onsenlerin dinlenme odaları. Battaniye, yastık vs de mevcut. Zaten içerisi her zaman sıcak oluyor yeterli gelecektir.
 

Japon kaplıcası da denebilir. Bu tarz yerler genellikle 24 saat hizmet veriyor. Dinlenme odaları da mevcut. Güzel bir deneyimin ardından dinlenme salonlarındaki yatağımsı koltuklarda uyuyup, sabah tekrar duşunuzu alıp çıkış yapabilirsiniz. Ben bir gece onsen de gittiğimiz yerde otel olmamasından dolayı kaldım. Bayanlar için ayrı bir dinlenme odası vardı, geceyi orada geçirdim. Hem gece, hem de sabah onseni kullandım. Oldukça temiz bir yer olduğu için hiçbir problem yaşamadım. 

 

Ryokan

 

Japon tarzı oteller. Yataklar gece görevliler tarafından serilir, sabah toplanır.
Japon tarzı oteller. Yataklar gece görevliler tarafından serilir, sabah toplanır.

 

Japon tarzı oteller. Odaya girince sizi tam bir Japon evi karşılar, yatma saatiniz geldiğinde görevliler tarafından yer yatağınız serilir, sabah da bu yatak bir güzel toplanıp dolabınıza yerleştirilir. Ryokan da onsen de bulunur. Size verilen yukataları giyip onsene gidebilir, japon yemekleri yiyebilirsiniz. Fiyatı iyi bir otelin fiyatı ile eşittir ama Japon deneyimi için bu para verilebilir. 

 

Manga Kafeler

Manga okumak için tasarlanan ama içinde minik minik odalar olmasından dolayı özellikle gençlerin tercih ettiği kafelerde uyuyabilirsiniz. Ben asla tercih etmem ama uygun bir seçenek. Hem manga okur, hem de geceyi geçirebilirsiniz.  İçecek de ücretsiz :) 

Hem ucuza konaklama hem  ücretsiz içecek.
Hem ucuza konaklama hem ücretsiz içecek.

 

İnternet Kafeler

İlginç bir seçenek sahiden. Ama benim dil okulumun etrafında böyle bir yer vardı. İçinde duşu, çamaşırhanesi bile mevcuttu. Pek rahat bir seçenek olmasa da uygun fiyatlılar arasında girebilir. 

Yabancı evleri

Biraz daha uzun kalacaklar için bir Japon’un evinde oda kiralayabilirsiniz. Bunu yapan Sakura House gibi şirketler var. Aylık kira ödeyince oldukça uygun fiyata geliyor. 

Love Hotel

Love Hotel
Konsept kendini belli ediyor :) Ama ilginç ki benim aklıma İstanbul dolmuşları geldi. Pendik/ Üsküdar

Japonların cinsel birliktelik için kullandıkları oteller. Belli bir saat için kiralanıyor.  Ama oraya gidenlerin amacı belli. Toplumun her kesiminden insanlar kullanıyor. Hemen heryerde de olduğu için tercih edebilir veya etmeyebilirsiniz. 

Hosteller

Uygun fiyata ve temiz hostel bulabilirsiniz. Banyo, mutfak, tuvalet genellikle ortak alan oluyor ama temizlik sıkıntısı olmadığını biliyorum. 

Couchsurfing

Japonlar bizim gibi son dakikacı insanlar değil. Bir veya iki ay önce arayışlara başlamanızı tavsiye ederim. Hem Japon arkadaş da edinmiş olursunuz. 

VeOtel

 

 

Standart otel
Bildiğimiz otel :)
 

 

 

(105 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *