Japon kozmetik ürünleri/ Bad Hair Day

Japonya’da daha önce görmediğim bir çok ürün oluyor. Bunlardan bence en güzellerinden biri amazon gibi sitelerde bad hair stick diye bulabileceğiniz saç şekillendirme stickleri. Aslında ben bu ürünü gördüğümde pek de mantıklı bulmamıştım. Ama oldukça popüler ve uygun fiyatlı bir ürün. (5/6 dolar civarı) Bu kadar popüler olmasının mutlaka bir nedeni olmaılydı, bir işe yarıyordu ama ne?

kamistick

Ürün kabaca saçlarınızı yağlandırmadan veya sertleştirmeden sabitliyor. Özellikle bu ürün saçlarınızı topladığınızda inanılmaz bir etki yaratıyor. Saç şekillendirme stiğini aldıktan epey bir süre sonrasında bile çok saçma buluyordum. Çünkü genellikle saçlarımı şekillendirdikten sonra kullanıyordum. Yani maşalayınca veya düzleştirince kullanıyordum. E zaten şekilli saçlarım için pek de gerekli değilmiş gibiydi. İşe yarıyordu ama aman aman da gerekli değildi ilk izlenimim. bir süre sonra saçlarımı alelade topladığım bir gün kullandım. Çıkan birkaç tel saçı yatıştırmak için süreyim dedim ve gerçek etkiyi anladım. Evet bu ürün saçlarınızın en kötü anında işe yarayan birşeymiş. İşe geç mi kaldınız hop kurtarıcı. Burada en çok kakülleri şekillendirmek için kullanıldığını görüyorum. Benim aldığım ürün en çok tercih edilen markaymış buraya bırakıyorum.

Sonra muadillerini ararken zaten ürünün bad hair day için olduğunu anladım ve tüm taşlar yerine oturdu. Japonların saçları hep düz olduğu için kötü günü olmuyor sanırım ondan düzeltmek, sabitlemek olarak pazarlama tercih edilmiş. Benim için bad hair day ürünü :)

Mesela kısa saçlısınız ve saçlarınız asi ve yatışmıyor sürün ve çıkın. Biraz Türk sitelerinde aradım bulamadım /adının ne olduğunu bilmediğim için de bulamamış olabilirim ama yurt dışından alınabilecek bir ürün. Elbette ürün kuru saçlılar için kullanıma uygun. Ağırlaşmaya müsait saçlar için kesinlikle uygun değil diye tahmin ediyorum.