Dünyanın En Yüksek 2. Binası: SKYTREE

Dünyanın En Yüksek 2. Binası: SKYTREE

 
 
Eğer Tokyo’yu gelmeyi düşünüyorsanız görmeniz gereken en önemli yerlerden biri de dünyanın en büyük ikinci binası olan Tokyo  Skytree. 643 m yüksekliğindeki bu yayın ve gözlem kulesini eğer mümkünse gün batımına yakın ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Hem Tokyo’nun gündüz hem de gece halinin nekadar da etkileyici olduğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf çekmek için en güzel vakit bence gün batımı.
 
 
 
Gece aydınlatması gök mavisi ve mor olarak iki şekilde yapılır. Birçok nehri ve üstündeki köprüleri ile enfes ve bir taraftan da ürkütücü bir manzarası olduğunu düşünüyorum.
 
 
 
Skytree’ye ne zaman gitsem inanılmaz bir sıra olduğunu gördüm. Ama yabancıların bu sırayı beklemesine gerek yok. İnternetten bilet alabilirsiniz, almasanız da yabancılar için ayrı bir bölüm var o devasa kuyruğu beklemeden hop diye yukarı çıkabilirsiniz.
 
Skytree asansörüne bindiğinizde birkaç saniye içinde 450 metreye nasıl geldiğinizi bile anlayamıyorsunuz. Bu asansör elbette dünyanın en hızlılarından :)
 
skytree7
skytree6 skytree5 Skytree4
 
 
Cartoon Tower, CN Tower, Ostankino Tower gibi dünyanın sayılı kulelerinden epey büyük olan bu bina ücreti elbette çok pahalı. İlk gözlem katı 3.000 yen ikinci gözlem katı ise 4000 yen civarında. (temmuz 2016 itibari ile 4.000 yen yaklaşık olarak 115 TL)
 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *