Pasifikte Balık Tutmak

IMG_9087

Shimoda’ya asıl gitme amacımız balık tutmaktı. 

SBalik
Balık tuttuğumuz bot

Tokyo’dan gece yola çıktık 3 saat harika bir yolculuğun ardından Shimoda’ya sabaha karşı vardık. Arabanın içinde biraz kestirdikten sonra bot kaptanının ofisine gittik. Saat 5’te bota bindik ve Pasifik’e açıldık. Herşeyden önce harika bir güneşin doğuşu ile karşılanmak paha biçilmezdi. 

IMG_9038

Mercan balığı asıl hedefimizdi. İki mercan yakaladık. Ve daha bir sürü balık daha. Balıkların bir çoğunu Tokyo’ya döndüğümüzde hediye ettik ama mercanlardan sashimi (çiğ balık) yaptık. Şu ana kadar yediğim en lezzetli sashimiydi.

IMG_9060

Botla açıldığımızda Shimoda’nın mutlaka görülmesi gerekenler listesinde olan  Rüzgar türbinlerini de denizden izlemiş olduk. En ilgimi çeken ise her yerde olan balıkçılardı. Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı.. her kesimden, her yaştan insanlar..

IMG_E9103IMG_9106

Ayrıca bot kaptanının bizim için hazırladığı içeçekler ve ramen yemek de çok keyifliydi. Eşimle her zaman balık tutmaya gitmiyorum. Güzel havalar ve güzel imkanları da kaçırmamaya çalışıyorum. Bütün negatif enerjim, pasifiğin rüzgarı ile uçtu gitti.

Shimoda’ya giderseniz yapılacaklar listesi 1. sırada balık tutmak olsun :) 

Shimoda hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

(132 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *