Japonya’ya Girişte Doldurulan Form

Daha önce Japonya’ya nasıl gidileceğine dair bir yazı yazmıştım. Mümkün olan uçuş seçenekleri ile bir bilgilendirme yazısı gibiydi. O yazıya şu linkten ulaşabilirsiniz. 

Umuma açık bordo pasaportlar için 90 güne kadar Japonya’nın vize kısıtlaması yapmadığını da söylemiştik. Ama bu herkesin kapıdan giriş yapabildiği anlamına gelmiyor. Özellikle Türkiye’de işinin olmadığını düşündükleri, kaçak giriş yapma ihtimali olan genç erkeklerin kapıda büyük sorunlar yaşadığını hatta geri gönderildiğini sıkça duyuyorum. Kadınlar için çok önemli bir problem duymadım :) 

Uçak biletinizi aldınız, otel rezervasyonunuzu yaptınız, rehberiniz, tren biletleriniz vs.. herşeyin çıktısını almanızı tavsiye ederim. Ve eğer çalışıyorsanız bankadaki paranız, çalıştığınıza dair bir belge de getirebilirsiniz. Böylece yabancı polisi size soru sorduğunda kısa bir süreliğine giriş yaptığınızı kanıtlayabilir ve giriş vizesini alabilirsiniz diye umuyorum. 

Çokça sorulan sorulardan bir tanesi de Japonya’ya gidilirken uçakta dağıtılan bir form var. Bu formun içeriği. Form Amerika gibi bazı ülkelerde girişte sorulan standart soruların yer aldığı bir bilgi formu. Ekran Resmi 2018-03-08 10.41.51

Uçuş Numaranız

Japonya’ya varış gününüz (yıl, ay, gün olarak)

Adınız, soyadınız

Japonya’da kalacağınız adres

Telefon numarası

Vatandaşlığınız ve dininiz

Pasaport Numaranız

Pasaportunuzun geçerli olduğu süre

Kimle seyahat ediyorsunuz 

 

 1. Japonya’ya yanınızda ne getiriyorsunuz? 

2. Japonya’ya kaç yen ile geliyorsunuz? (1 milyon yen ve üzeri gelenler için yaklaşık 40 bin tl) 

3. Yasaklı madde taşıyor musunuz? 

ve son olarak free shop ile yanınızda getirdikleriniz 

Hosteler size formun doldurulması konusunda yardımcı olacaktır. Çekinmeden yardım isteyebilirsiniz. Vize alırken formu vize görevlilerine veriyorsunuz, parmak izi ve fotoğraf çekimi ile vize alışınız da tamamlanmış oluyor. 

 

Kolaylıklar dilerim.. 

(131 Posts)

6 thoughts on “Japonya’ya Girişte Doldurulan Form

  1. Fatma Post author

   Formun ön yüzündeki kısımdaki sorulara hayır diye cevaplamışsanız arka yüzündeki soruları cevaplamanıza gerek yok yazıyor bu kısımda.

   Reply
 1. Salih

  Fatma hanım Merhaba biz koreye gidicez 2 arkadaş bu formun 2.sayfasını çözemedim oraya ne yazalım lütfen yardımcı olur musunuz moskova üstü gidicez bize hostlar yardımcı olamaz

  Reply
  1. Fatma Post author

   Ön kısımda hayır dediğinizde gerek kalmıyor ikinci kısmı doldurmanıza.. Dolduramazsanız bile vize bölümünde size yardımcı olacaklardır, endişe etmeyin.

   Reply
  1. Fatma Post author

   Uçuş numarası yazar biletinizde. Aeroflot’un SU (numaralar) ile başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. flight ya da flight number diye geçiyor biletinizin üstünde

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *